PPAP - Proces zatwierdzenia części do produkcji

Zgodnie z wymaganiami IATF 16949:2016, dostawca musi posiadać proces zatwierdzenia wyrobu. Proces ten musi spełniać wymagania klienta, a wielu klientów branży motoryzacyjnej wymaga przedłożenia dokumentacji PPAP.

PPAP (Production Part Approval Process) to podręcznik opisujący w jaki sposób i przy pomocy jakiej dokumentacji dostawca potwierdza, że wyprodukowany wyrób oraz opracowany proces produkcyjny spełniają wymagania klienta. Przedkładana dokumentacja PPAP, to dokumentacja powstająca na różnych etapach procesu APQP i składają się na nią m.in.: DFMEA, Schemat przepływu, PFMEA, Plan kontroli, MSA, SPC, dokumentacja kontrolna wyrobu. Wszystkie te dokumenty muszą zostać wysłane do klienta, ocenione przez niego i tylko po pozytywnej weryfikacji dokumentacji, dostawca ma prawo wysłać wyroby do klienta.

Aby przedstawić Państwu wszystkie założenia procesu zatwierdzenia wyrobu zapraszamy na szkolenie "PPAP - Proces zatwierdzenia części do produkcji".

Program szkolenia:
1. PPAP - co to jest?
2. Wymagania IATF 16949:2016 dotyczące PPAP
3. Wytyczne podręcznika PPAP dotyczące zatwierdzenia wyrobu i procesu
4. Poziomy przedłożenia PPAP oraz dokumentacja podlegająca przedłożeniu
5. Szczegółowa dokumentacja opracowywana w ramach PPAP
6. Status przedłożenia części
7. Zachowywanie zapisów

Czas trwania szkolenia: 1 dzień x 7 godzin

Szkolenie w formie:
 - stacjonarnej u klienta
 - online

Wszystkie informacje dotyczące szkolenia zebrane zostały w jednym dokumencie, który możecie Państwo ściągnąć klikając w link - Karta szkolenia.

W celu uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat szkolenia lub dopasowania szkolenia do Państwa potrzeb proszę o kontakt telefoniczny lub wysłanie e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu opisującego założenia szkolenia oraz jego elementy: