Instrukcje procesu, PPAP

Instrukcje procesu są elementem dokumentacji procesu z którym pracownicy organizacji mają styczność codziennie. Opracowanie ich we właściwy sposób pozwoli spełnić wymagania, jak i ułatwi posługiwanie się nimi przez osoby z produkcji. Wierdza i umiejętności dotyczące opracowywania instrukcji procesu są więc niezbędne osobom, których celem jest opracowywania dokumentacji procesowej.

Osoby związane z wdrażaniem procesu produkcji mogą być także zaangażowane w proces zatwierdzenia części do produkcji - PPAP. W jego ramach trzeba zebrać i przedstawić wcześniej opracowaną dokumentację procesu. Poza już opracowany dokumentacji trzeba przedstawić dodatkowe dokumenty składające się na PPAP.

W ramach szkolenia "Instrukcje procesu, PPAP" uczestnicy dowiedzą się o wymaganiach dotyczących różnych instrukcji procesowych, jak i wymagań procesu PPAP.

Program szkolenia:
1. Różne rodzaje instrukcji procesu
2. Wymagania IATF 16949:2016 dotyczące instrukcji procesu
3. Dobre praktyki przy opracowywaniu instrukcji procesu
4. Opracowanie przykładowej instrukcji procesu
5. Cel i znaczenie PPAP

6. Wymagania dla stosowania PPAP
7. Dokumenty wymagane w procesie PPAP
8. Kiedy ponownie przedkładać PPAP:
9. Wyniki zatwierdzenia:
    - Zatwierdzenie
    - Odrzucenie

Czas trwania szkolenia: 1 dzień x 7 godzin

Szkolenie w formie:
 - stacjonarnej u klienta
 - online

Wszystkie informacje dotyczące szkolenia zebrane zostały w jednym dokumencie, który możecie Państwo ściągnąć klikając w link - Karta szkolenia.

W celu uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat szkolenia lub dopasowania szkolenia do Państwa potrzeb proszę o kontakt telefoniczny lub wysłanie e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.