Plan kontroli

Plan kontroli zgodnie z definicją IATF 16949:2016 to "udokumentowany opis systemów i procesów wymaganych do nadzorowania wytwarzania wyrobu". W prostych słowach Plan kontroli to dokument opisujący co ma być kontrolowane na poszczególnych etapach procesu produkcji. 

CP 1 CoverSzczegółowe wymagania dotyczące Planu kontroli przedstawione zostały w podręczniku "Control Plan" wydanym przez organizację AIAG w 2024 roku, poprzez wydzielenie ich z podręcznika APQP. Dodatkowe wymagania dotyczące Planu kontroli zawarte są w standardzie IATF 16949:2016. Zgodnie z tymi wymaganiami Plan kontroli powinien mieć szereg obowiązkowych elementów (pól nagłówka i kolumn), powinien być opracowany dla trzech faz wdrożenia nowego wyrobu oraz powinien być weryfikowany i aktualizowany w ściśle określonych przypadkach.

Plan kontroli jest jednym z trzech najważniejszych dokumentów procesu produkcji. Wspólnie ze Schematem przepływu oraz PFMEA tworzy trzon dokumentacji procesowej. Jego właściwe opracowanie oraz umiejętne wykorzystywanie może przynieść korzyści organizacji, poprzez usprawnienie kontroli oraz położenia nacisku na kontrolę najważniejszych charakterystyk wyrobu i procesu.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani poznaniem zasad opracowywania Planu kontroli według najnowszych wytycznych, a dodatkowo chcielibyście poznać praktyczne rady dotyczące posługiwania się tym dokumentem zapraszam na szkolenie. Proponujemy Państwu do wyboru dwie wersje szkolenia:

W celu uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat szkolenia lub dopasowania szkolenia do Państwa potrzeb proszę o kontakt telefoniczny lub wysłanie e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.