Certyfikowany Moderator dokumentacji procesu produkcji

Dokumentacja procesu produkcji jest jednym z najważniejszych elementów Systemu Zarządzania Jakością w branży motoryzacyjnej. Opracowanie właściwej dokumentacji procesowej jest wymagane przez standard IATF 16949:2016 oraz podręczniki referencyjne w motoryzacji - APQP. Dodatkowo poprawnie wdrożona dokumentacja jest niezbędna do zapewnienia zgodności wyrobu z wymaganiami, ponieważ pozwala ona pracownikom produkcji przeprowadzić proces zgodnie z założeniami.

W związku z tym, bardzo ważne jest aby pracownicy organizacji posiadali umiejętność opracowywania dokumentacji procesu produkcji. Muszą oni poznać szczegółowe wymagania dotyczące rodzajów dokumentacji niezbędnej w procesie produkcji, jak i specyficzne wymagania co do ich zawartości. Wiedza ta pozwoli na opracowanie dokumentacji, która będzie spełniała wszystkie wymagania, jak i będzie użyteczna dla organizacji. 

Dlatego też chcemy umożliwić Państwu zdobycie umiejętności opracowywania dokumentacji produkcyjnej i dlatego opracowaliśmy akademię "Certyfikowany Moderator dokumentacji procesu produkcji".

Aby uzyskać certyfikat Moderatora dokumentacji procesu produkcji należy odbyć następujące szkolenia:
 - Moduł 1 - Wprowadzenie do dokumentacji procesu produkcji, Schemat przepływu
 - Moduł 2a - PFMEA - Analiza potencjalnych wad procesu według podręcznika AIAG (4th edition) lub 
 - Moduł 2b - PFMEA - Analiza potencjalnych wad procesu według podręcznika AIAG & VDA
 - Moduł 3 - Plan kontroli (1 dzień)
 - Moduł 4 - MSA - Analiza systemu pomiarowego
 - Moduł 5 - SPC - Statystyczne sterowanie procesem produkcji
 - Moduł 6 - Instrukcje procesu, PPAP

Ukończenie powyższych szkoleń pozwoli przystąpić do egzaminu, po zdaniu którego otrzymacie Państwo certyfikat potwierdzający, że zdobyliście wiedzę niezbędną do poprawnego opracowania dokumentacji procesu produkcji.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani niniejszą "Akademią kompetencji MCS" zapraszam do kontaktu telefonicznego lub wysłanie wiadomości e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..