Wprowadzenie do dokumentacji procesu produkcji, Schemat przepływu

Proces produkcji jest najważniejszym procesem w organizacjach, gdyż to on tworzy wartość dodaną, a wyprodukowane w ramach niego wyroby mogą zostać sprzedane. W ramach procesu produkcji wytworzane są wyroby, które muszą spełnić specyficzne wymagania klienta. W związku z tym konieczne jest opracowanie dokumentacji niezbędnej do zapewnienia właściwego funkcjonowania procesu. Rodzaj dokumentacji oraz jej zawartość w procesie produkcji wyrobów motoryzacyjnych jest jasno określona w różnych standardach.

Aby przedstawić ogólne założenia dokumentacji procesu produkcji, opracowaliśmy szkolenie "Wprowadzenie do dokumentacji procesu produkcji, Schemat przepływu". W ramach szkolenia przedstawione zostaną ogólne wymagania dotyczące dokumentacji, jaka jest niezbędna w procesie produkcji w branży motoryzacyjnej. Dodatkowo szczegółowo omówiony zostanie schemat przepływu procesu, który powinien być pierwszym dokumentem opisującym realizowany proces produkcji.

Program szkolenia:
1. Założenia APQP - Zaawansowanego planowania jakości wyrobu
2. Dokumentowanie procesu produkcji zgodnie z wymaganiami APQP Rozdział 3 - Projektowanie i rozwój procesu
3. Wymagania standardu IATF 16949:2016 dotyczące dokumentacji procesu produkcji
4. Dokumenty wchodzące w skład dokumentacji procesu produkcji
5. Założenia schematu przepływu
6. Różne wersje schematu przepływu
7. Opracowanie schematu przepływu dla wybranego procesu produkcji

Czas trwania szkolenia: 1 dzień x 7 godzin

Szkolenie w formie:
- stacjonarnej u klienta
- online

Wszystkie informacje dotyczące szkolenia zebrane zostały w jednym dokumencie, który możecie Państwo ściągnąć klikając w link - Karta szkolenia.

W celu uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat szkolenia lub dopasowania szkolenia do Państwa potrzeb proszę o kontakt telefoniczny lub wysłanie wiadomości e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..