Certyfikowany Moderator PFMEA

Analiza ryzyka procesu PFMEA jest jednym z najważniejszych dokumentów w procesie produkcji. Dzięki niej szczegółowo określone zostają:
 - wymagania co do wyrobu i procesu produkcji,
 - potencjalne wady i ich efekty dla własnego procesu produkcji, procesu produkcji u klienta, bądź użytkownika końcowego,
 - potencjalne przyczyny wady, które są słabymi i mocnymi stronami procesu,
 - sposoby wykrywania przyczyn lub wad,
 - określenia możliwości doskonalenia procesu.  

Umiejętność opracowywania analizy PFMEA powinna być znana każdemu pracownikowi w organizacji zatrudnionemu w obszarze nowych projektów lub jakości. Właściwe opracowanie PFMEA daje korzyści w postaci poznania i usprawnienia procesu na jego wstępnym etapie, dzięki czemu organizacja może zaoszczędzić czas, jak i pieniądze. Poza tym zaoferuje klientowi produkt spełniający jego wymagania, który produkowany jest w sprawnie działającym procesie.

Aby zapewnić, że będziecie Państwo w stanie poprawnie opracować PFMEA a następnie użyć go do usprawnienia procesu produkcyjnego proponujemy "Akademię kompetencji MCS" w ramach której uzyskacie Państwo tytuł "Certyfikowany Moderator PFMEA". W ramach akademii możecie Państwo poznać wymagania dotyczące analizy ryzyka PFMEA zgodnej z wymaganiami AIAG lub analizy ryzyka PFMEA dla ujednoliconych wymagań AIAG&VDA.

Aby uzyskać certyfikat potwierdzający wiedzę i umiejętności z obszaru opracowywania PFMEA należy ukończyć poniższe szkolenia: 
 - Moduł 1 - Wprowadzenie do dokumentacji procesu produkcji, Schemat przepływu
 - Moduł 2a - PFMEA - Analiza potencjalnych wad procesu według podręcznika AIAG (4th edition) lub
 - Moduł 2b - PFMEA - Analiza potencjalnych wad procesu według podręcznika AIAG & VDA
 - Moduł 3 - Plan kontroli

Ukończenie powyższych szkoleń pozwoli przystąpić do egzaminu, po zdaniu którego otrzymacie Państwo certyfikat potwierdzający, że zdobyliście wiedzę niezbędną do poprawnego opracowania analizy ryzyka procesu PFMEA.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani niniejszą "Akademią kompetencji MCS" zapraszam do kontaktu telefonicznego lub wysłanie wiadomości e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.