APQP - Zaawansowane planowanie jakości wyrobu

APQP (Advanced Product Quality Planning) to podręcznik opisujący sposób wdrożenia nowego wyrobu i procesu produkcji. Wprowadza on standard w jaki powinno się prowadzić nowe uruchomienia w branży motoryzacyjnej. 

Zgodnie z podręcznikiem wdrożenie nowego wyrobu powinno odbyć się w pięciu etapach, w których wymagane jest opracowanie wyszczególnionych dokumentów. Opracowanie całej dokumentacji pozwala na wdrożenie wyrobu w pełni odpowiadającemu wymaganiom klienta oraz zrealizowanie tego w zaplanowanym czasie. Dodatkową korzyścią ze stosowania wytycznych APQP jest ograniczenie kosztów, gdyż w trakcie wdrożenia analizuje się i przeciwdziała wszelkim możliwym błędom.

W 2024 opublikowane zostało trzecie wydanie podręcznika, który zastępuje wydanie z 2008 roku. W nowym wydaniu podręcznika wprowadzono następujące zmiany:
- wydzielono plan kontroli do osobnego podręcznika
- wprowadzono zmiany w Rozdziałach APQP - dodano nowe dokumenty do utworzenia w APQP
- zaktualizowano i wprowadzono nowe listy kontrolne APQP
- wprowadzono zarządzanie bramkowe (Gated Management) do potwierdzenia realizacji wszystkich zadań w poszczególnych Rozdziałach APQP

Jeżeli znają Państwo poprzednie wydanie APQP i chcielibyście poznać nowości lub jeżeli jesteście Państwo zainteresowania poznaniem metodologii APQP od podstaw zapraszam na następujące szkolenia:

W celu uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat szkolenia lub dopasowania szkolenia do Państwa potrzeb proszę o kontakt telefoniczny lub wysłanie e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.